כשאנחנו מתכננים בנייה של מבנה מגורים, באופן טבעי אחד הדברים שעלינו לקחת בחשבון ולהתייחס אליהם, זו ההתאמה של הפריטים השונים לעיצוב של המקום. אנחנו נרצה להתאים את צבע הקירות לעיצוב של כל חדר ואופי השימוש בו, גופי התאורה לגודל של כל חלל חדר, דלתות וחלונות וכל פרט אחר.

גם כשאנחנו נרצה לתכנן ולעצב את חדר המקלחת, נצטרך להתייחס לכל פרט ופרט בו נרצה להשתמש, כיצד הוא משתלב במקום, כיצד הוא משתלב באופי העיצוב שלו וכיצד הוא תורם מבחינה מעשית ומבחינת עיצוב. זה נכון לגבי כל אמצעי ולגבי כל פרט, בוודאי במקרה של חיפוי קירות בחדר המקלחת.

מה זה חיפוי קירות ולשם מה משתמשים בו בחדר מקלחת

הרעיון של חיפוי קירות הוא לכסות את הקיר באמצעי מסוים על מנת להגן עליו. אנחנו יכולים למצוא חיפוי פנימי, כזה שמתבצע בתוך המבנה, וכן חיפוי חיצוני שמתבצע מחוץ למבנה בקירות חיצוניים. נהוג להשתמש בו הן לצורכי עיצוב והן על מנת לשמור על המבנה.

חיפוי קירות בחדר מקלחת הוא דבר נפוץ, זאת מאחר ויש צורך לשמור על הקירות מפני רטיבות. על כן, אנחנו בוחרים להתקין אריחי קרמיקה או אריחים אחרים שיכולים לשמור על מבנה הקיר ותפקודו באופן שלם.

אך כפי שציינו בתחילת המאמר, בדיוק כמו בחלקים אחרים במבנה אזי שגם במקרה זה, הבחירה שלנו בחיפוי קירות תתבסס לא רק על השאלה, מה יכול לשרת אותנו מבחינה מעשית אלא גם מה יכול לשרת אותנו ואת החדר מבחינת עיצוב. כלומר, כיצד מתאימים את החיפוי לאופי העיצוב של החדר.

כיצד עושים זאת נכון

בראש ובראשונה, אנחנו צריכים להחליט על הקונספט של עיצוב החדר. כיצד אנחנו רוצים לעצב אותו, באילו צבעים, אילו אמצעים, מה סגנון העיצוב המועדף עלינו. זה יכול להיות עיצוב סטנדרטי, חלק, מבוסס על צבעים נקיים, וזה יכול להיות גם עיצוב המבוסס על שימוש בשלל צבעים שישתלבו אחד עם השני. בהתאם אנחנו נבחר את הצבע של האריחים בהם נרצה לחפות את הקיר.

שנית, אנחנו צריכים להחליט היכן בדיוק נרצה להדביק את האריחים. סביר שנרצה להדביק אותם ליד האמבטיה, אך ייתכן מאוד שנרצה לעשות זאת במקומות נוספים. אנחנו גם צריכים להחליט עד איזו נקודה נרצה לעשות זאת. כלומר, האם נרצה לכסות מהרצפה עד לתקרה או שמא נרצה לעשות זאת רק עד חצי גובה.

שלישית, יש לבחון האם נרצה להדביק אריחים גדולים, קטנים, מרובעים, מלבנים או בצורות אחרות. יש לכך משמעות לא רק מבחינת גודל האריחים והצורה, כלומר מבחינת עיצוב, אלא גם מבחינת כמות, אופי ההדבקה, משך הזמן שזה ייקח וכן עלויות רכישת האריחים. זה יכול גם להשפיע על אופי תחזוקת האריחים בהמשך.