כשזה מגיע לג'קוזי, הדבר הראשון שצריך לדעת הוא שתיקון לא מקצועי יכול להוביל חלילה לסכנת חיים. מעבר לכך, תיקון ג'קוזי לא מקצועי עלול להוביל גם להרחבה של הנזק או לגרימה של נזקים נלווים. לכן, חשוב לדעת מי עוסק בכך, כיצד וגם כמה השירות יעלה.

מי עוסקים בתיקון תקלות חשמל בג'קוזי?

בהתאם לסוג הג'קוזי, ייתכנו הנחיות ספציפיות לתחזוקה, איתור תקלות ותיקונים, אבל באופן כללי, ישנן כמה תקלות שנחשבות נפוצות יותר. למשל, אחת מהתקלות הכי נפוצות היא קצר חשמלי, מה שעשוי להיגרם עקב נזק בחיווט או אם מים חודרים לרכיב חשמלי. בכל מה שקשור לחיווט החשמלי של הג'קוזי, הרשו אך ורק לטכנאי או חשמלאי ג'קוזי לעסוק בכך. יש סיבה לכך, וכמובן שהסיבה היא בטיחותית נטו. כמו כן, חשוב לדעת ששכירת איש מקצוע לא מורשה עבור תיקון בעיות חשמל, היא עבירה על החוק. 

מה חשוב לבדוק במקביל לבעיית חשמל בג'קוזי? 

במקביל לתיקון של בעיות חשמל בג'קוזי, גם חשוב לבדוק האם וכיצד חדרו מים למערכת של הג'קוזי. זו כבר עבודה שקשורה לצנרת ו\או למעטפת בחיצונית של הג'קוזי, מה שיצריך טכנאי ג'קוזי, אולי אפילו חברת איתור ותיקון נזילות בג'קוזי. התיקון של נזילת המים הוא קריטי, כי אחרת, התיקון פשוט לא יהיה אפקטיבי. רק כדי לסכם את הנושא של בעיות חשמל בג'קוזי, נציין שאם אתה חושדים שיש לכם קצר חשמלי בג'קוזי, אל תשתמשו בו! פנו לאיש מקצוע בהקדם, כי מצב כזה עשוי חלילה לגרום להתחשמלות. 

3 תקלות נפוצות בג'קוזי

כאמור, תיקון תקלות בג'קוזי יכול לכלול כל מיני סוגים שונים של תיקונים, מכיוון שהג'קוזי הוא מערכת מורכבת. מתוך תקלות שונות, הנה 3 התקלות שנחשבות הנפוצות ביותר בג'קוזי:

  • לחץ מים חלש – תקלה זו עלולה להיגרם כתוצאה מסתימה ב-ג'טים (סילוני המים) או בצנרת של מערכת הג'קוזי, או כתוצאה מתקלה במנוע. הפתרון לבעיה זו תלוי בסיבה להופעתה. אם הסיבה היא סתימה, ניתן לנסות לנקות את הג'טים או הצנרת בעצמכם. אם הסיבה היא תקלה במנוע, יש להזמין טכנאי לצורך תיקון או החלפת המנוע.
  • מים לא חמים – תקלה זו נגרמת בדרך כלל כתוצאה מתקלה בגוף החימום של הג'קוזי. ברוב המוחלט של המקרים, הפתרון לבעיה זו הוא החלפת גוף החימום.
  • נזילה בג'קוזי – נזילה בג'קוזי עלולה להיגרם כתוצאה מפגיעה בצנרת, כאשר הפתרון לבעיה זו הוא איתור מקור הנזילה ותיקונה ע"י שרברב, חברת איטום נזילות בג'קוזי וכו'. 

לסיכום, מיהם אנשי המקצוע המטפלים בג'קוזי?

למרות שהוא נראה כמו קובייה תמימה במבט מבחוץ, בג'קוזי יש רכיבים חשמליים שעלולים לגרום לקצר חשמלי אם הם לא תקינים. מצב כזה יכול להיות מסוכן, לכן חשוב להבין את סוגי התקלות שעלולות להתרחש בהוט-טאב שלכם. אבל לפני הכול, בואו נדבר על מי אחראי לטפל בתקלות בג'קוזי. ישנם אנשי מקצוע שונים שיכולים לבצע תיקון ג'קוזי, אבל לכל אחד מהם בד"כ ישנה הסמכה מסוימת בתחום החשמל ו\או בתחום הטכנאות. אם אתם צריכים את התיקון כעת, ואין לכם זמן לחפש המלצות על אנשי מקצוע, באתר חשמלאים פלוס תוכלו למצוא חשמלאים לתיקון ג'קוזי וכן טכנאי ג'קוזי מורשה בכל עיר בארץ.