היתרונות של ג'קוזי לאחר ספא מפנק

אם ננסה לרגע להפריד את הפינוקים השונים שנכללים בתוך ספא, אז הרי שהעיסוי הוא מעין פעולה אגרסיבית המבוצעת על השרירים אשר כוללת טכניקות לישה והקשה. בטכניקות דוגמת עיסוי רקמות עמוק, העוצמה הגבוהה שמפועלת על השרירים, מדמה בצורה מסוימת את זו של פעילות גופנית, ועל כן, מומלץ לדעת כיצד להרגיע את השרירים ולסייע בהחלמתם.

אמבט חם או ג'קוזי להרגעת השרירים

בין שאתם בספא מפנק באילת ובין שאתם ניגשים לקליניקה פרטית לעיסוי שאין מטרתה לפנק, כי אם להקנות את היתרונות הבריאותיים בלבד, וודאי שתמצאו כי ישנה האפשרות להיכנס לאחר מכן לג'קוזי חם ומהביל.

הסיבה לכך, איננה נעוצה רק בתחושת הנועם והרוגע המתבטאת החל מן הרגע שבו אנו נכנסים אל המים החמימים, כי אם ביתרונות הבריאותיים הגלומים בה.

מאיץ זרימת דם

הכניסה למים החמים מסייעת בשיקום השרירים לאחר העיסוי, וזאת אור העובדה כי החום הרב אשר מופעל על הגוף, מרחיב את כלי הדם. בדיוק כפי שעיסוי עצמו משפר את זרימת הדם ובכך ממריץ ומסייע לתהליכי ריפוי פנימיים, כך שהייה זמנית במים חמים, יכולה לתרום את חלקה גם כן.

סילוק רעלים

חלק מן היתרונות הגלומים בעיסוי מקצועי, הוא בכך שהמעסה למעשה "סוחט" את הרעלים מתוך השרירים ומסייע לגוף לסלקם מן המערכת. עם זאת, לאחר העיסוי, מגיע תורנו לסייע לגופנו בסילוק הרעלים וזאת באמצעות שתייה מרובה, ושהייה באמבט חם או ג'קוזי. השהייה באמבט החם מזרזת את פעילות חילוף החומרים וזרימת הדם, וכך מובילה את הפסולת אל עבר הכליות ומשם החוצה כאשר אנו מתפנים.

טיפ חשוב לשהייה בג'קוזי לאחר עיסוי

שימו לב כי מים רותחים מדי עלולים להזיק לשרירים ובעיקר אם ישנם שרירים פגועים שלשמם הגעתם לעיסוי.

אם מדובר בעיסוי שנעשה מתוך מטרות רפואיות, התייעצו עם רופא טרם כניסתכם לג'קוזי. אם אין זה המקרה, אז הרי שמומלץ לשהות בג'קוזי לא יותר מרבע שעה. במידה ויש בידכם מלח ים, הוסיפו מעט ממנו אל המים, וכך תוכלו לשפר ולשדרג את היתרונות הבריאותיים הרבים אשר גלומים בשהייה במים חמים לאחר עיסוי.

לסיכומו של עניין

עיסויים הם דרך נפלאה להביא לריפוי השרירים והפחתת כאבים. עם זאת, ישנם עזרים שונים אשר יכולים לסייע בשיקומם וביניהם שהייה באמבט חם או ג'קוזי. הקפידו למתן את שהייתכם במים החמים, ובמידה ומדובר בעיסוי שנעשה מצרכים רפואיים, וודאו כי רופא המשפחה מאשר זאת.