מה באמת קורה לנו בגוף כשהוא טובל בג׳קוזי ומשחרר ממנו והלאה את כל הלחצים? רוצים להכיר את המדע שמאחורי השלווה שמעניק לנו הג׳קוזי? המשיכו לקרוא!

נראה שאתם לא זקוקים לעידוד נוסף כדי להיכנס לג׳קוזי המפתה והמבעבע. אבל למקרה שתרצו להבין למה כדאי לכם לטבול בג׳קוזי, הנה כמה יתרונות שהג׳קוזי מציע לגוף ולנפש, בדומה לטיפולים אלטרנטיביים פופולריים אחרים כמו עיסוי טווינא מקצועי או רפלקסולוגיה.

ג׳קוזי והיתרונות שלו לגוף

עיסוי

אין כמו עיסוי כדי לשחרר שרירים כואבים לאחר יום עבודה ארוך ומפרך. אבל לא חייבים להזמין תור לעיסוי כדי ליהנות מיתרונותיו. השימוש במים לטיפול בגוף הוא מנהג עתיק יומין המשמש גם בימינו לטיפול במגוון בעיות. 

הג׳קוזי משתמש בהידרו-מסאז׳ (עיסוי במים) כדי להרפות את השרירים. הטמפרטורות החמות של המים מרגיעות את השרירים הלחוצים ביותר; ואילו ההידרו-מסאז׳ מצדו מגביר את זרימת הדם ומזרז את שחרור הרעלים מהגוף. אחד הגורמים לכאב ולדלקת הם בעיות הקשורות לזרימת דם מוגבלת ולהצטברות רעלים בגוף. לכן, שימוש קבוע בג׳קוזי ישפר להפליא את בריאותכם.

ביצועי ספורט

לפי המומחים, טיפול בג׳קוזי קר וחם משפר את ביצועי הספורטאים מהשורה הראשונה. כמה מכוכבי הספורט הידועים בעולם השיגו הישגים מדהימים בתחומם, וכולם השתמשו בג׳קוזי כחלק ממשטר האימון שלהם. סיום האימון הגופני בג׳קוזי מבעבע יכול לסלק כאבים ולהרגיע את הגוף מהפעילות האינטנסיבית.

הרפיה

כולם רוצים להיפטר מהמתח המלווה את החיים המודרניים. טיפול הרפיה קבוע, כמו הירגעות בג׳קוזי, צריך להיות חלק בלתי נפרד משגרת החיים, ממש כמו התזונה הבריאה והפעילות הגופנית. ההרפיה היא אחד היתרונות המשמעותיים של הג׳קוזי, כאשר השילוב של חום, עיסוי וציפה במים מציע הרגעה מדהימה לנפש ולגוף. סילוני הג׳קוזי מעניקים לא רק שלווה אלא גם הקלה על שרירים מתוחים והם גורמים לכם להרגיש כמו חדשים.

הורדת לחץ הדם ושיפור זרימת הדם

לפני השימוש בג׳קוזי התייעצו עם הרופא שלכם, במיוחד אם אתם סובלים מקשיי לחץ דם או ממצב לבבי כלשהו. 

הטבילה בג׳קוזי יכולה להרחיב את כלי הדם, להגביר את קצב הלב ולהוריד את לחץ הדם. סילוני המים החמים בג׳קוזי מעלים את טמפרטורת הגוף שעוזרת להרחבת כלי הדם, שמצדה משפרת את זרימת הדם ומקלה על התנועה במים בקרב אנשים הסובלים מדלקת פרקים. הרפרוף העדין של בועות הג׳קוזי מציע מרגוע והקלה למפרקים ולשרירים נוקשים. 

שיפור השינה

לפי המחקר, שינה לקויה יכולה להשפיע באופן שלילי על הבריאות הכללית. ממצאי המחקר מראים השפעה על מאות גנים, בקרב אנשים שישנו פחות מ-6 שעות בלילה במשך השבוע. מנוחה בג׳קוזי תורמת לשינת לילה טובה יותר.

לבסוף, הודות לשפע היתרונות שמציע הג׳קוזי, ההרפיה והורדת המתח מביאות שקט ושלווה לנשמה, לגוף ולנפש ויכולה להועיל מאוד לאנשים המתקשים בשינה, ואפילו להאריך את חייהם.

הכתבה בשיתוף אוריאל פז מומחה לרפואה סינית >> https://pvt.co.il/