גם את הג'קוזי הכי טוב בעולם צריך לתחזק בצורה שוטפת ונכונה. ושלא תהיה טעות, אתם לא צריכים להתחיל לבלות את הימים שלכם בדרך אל חנות כלי עבודה, מחפשים חלקי חילוף או פתרונות מסובכים. אם תקפידו על הטיפים שנציג לפניכם, ככל הנראה לא תצטרכו להוציא הון על שיפוץ ותיקונים גדולים. 

כך תשמרו על לחץ מים תקין שמוציאים המשאבות של הג'קוזי 

בכל ג'קוזי יש בנמצא כל מיני מסננים ופילטרים. דרכם עוברים המים שיוצאים בפולסים מענגים, שמעסים את הגוף. אבל מי שלא מתחזק יגלה כי לחץ המים מתחיל לרדת. שימו לב שאתם מנקים את הפילטרים היטב, מדי זמן ולפי תדירות השימוש. יתכן כי פילטר שלא טופל לאורך זמן יהיה צריך להחליף. לפעמים, לחץ מים לא תקין יהיה תוצאה של סתימה בצנרת המים מחוץ לג'קוזי. אם זהו המצב, תוכלו לחפש חנות כלי עבודה ולקנות ציוד לפתיחת סתימות בצנרת מים, מפתח צינורות או קפיץ לפתיחת סתימה. 

נקו את הג'קוזי מעלים ולכלוכים אחרים 

אם הג'קוזי שלכם מצוי בגינה, דאגו כל העת לסלק עלים וכל מיני לכלוכים אחרים שנושרים פנימה. מומלץ, כאשר אינכם משתמשים בו, לכסות אותו בכיסוי. מי שלא יעשה כן עלול לפגוע בג'טים וליצור סתימות. כדאי למנוע את הצרות הללו מראש. אגב, בעלי מתקני ג'קוזי גדולים נוהגים לנקות אותו בצורה יעילה תוך שימוש בשואבים תת מימיים שמתאימים גם לניקוי בריכות. 

ג'ט שמתחיל "לזייף" כדאי להחליף 

אם הג'קוזי שלכם ישן וזיהיתם שישנו ג'ט שמתחיל לזייף ולא פועל בצורה תקינה, אל תוותרו. ניתן לרכוש ג'טים חלופיים. תוכלו לרכוש סט כלים לצורך החלפה או תיקונים קלים, אפילו בלי לצאת מהבית. חנות כלי עבודה שמחזיקה שלל כלי עבודה למכירה מקוונת תספק לכם כל מה שצריך להחלפת ג'טים ותיקונים אחרים. 

הפעלה קבועה לשמירה על תקינות 

אם יש תקופות מסוימות שאתם פחות משתמשים בג'קוזי, זכרו את הכלל הבא. מומלץ לפחות פעם אחת בשבוע למלא את הג'קוזי במים ולהפעיל אותו. אם אתם רוצים לדעת מהי הסיבה בבקשה: הזרמה של מים בצנרת מסלקת כל מיני חלקיקים ואבק ששוקעים ומתאספים. הפעלה של המנוע חשוב ממש כפי שחשוב להתניע רכב באופן קבוע, כדי לשמור על תקינות החלקים השונים, שנמצאים בתוכו. 

זו לא אמבטיה!

זיכרו, ג'קוזי איננו תחליף לאמבטיה. לא מומלץ להתקלח בתוכו, מה עוד שסבונים שונים עלולים לפגוע בו לאורך זמן. שמפו ותחליבים מתאימים לרחצה רגילה. במיוחד לא מומלץ לחפוף את הראש בג'קוזי שכן תמיד מגיעות לא מעט שיערות שעלולות לגרום לסתימות. 

ניקוי אבנית, רק בזהירות 

אם ישנה אבנית בג'קוזי, בצנרת, סמוך לג'טים וכדומה, ניתן לנקות אותה אך בצורה עדינה. במידת הצורך, התייעצו אם ספק הג'קוזי שלכם כדי להימנע מיצירת תקלות אחרות. זכרו כי ניקוי או תחזוקה לא נכונים עלולים לגרום לנזילות של מים ואפילו להוביל לקצרים. 

ניקוי וחיטוי המים 

את גוף הג'קוזי נקו באופן קבוע. כמו כן, אם מדובר בג'קוזי שבו לא מרוקנים את המים מיד לאחר השימוש, חשוב להקפיד על חיטוי המים בקביעות. כך מונעים מזיקים ויתושים וכן היווצרות של ריח רע. את החיטוי יש לעשות באמצעות טבליות או נוזלים מתאימים. לא מספיק פשוט לשפוך פנימה דלי של אקונומיקה. חומרי חיטוי לא מתאימים יכולים לקלקל ולהרוס. 

היו עירניים לגבי תקלות 

אם אתם שמים לב לשינויים ברעש המנוע, כפתור הפעלה שנתקע או כל דבר אחר שלא מסתדר, אם אתם לא בטוחים מה לעשות, פנו לטכנאי ג'קוזי. יש פעולות תחזוקה ותיקונים שכדאי להשאיר למומחים.