החלום הגדול שלכם זה ג'קוזי או שכשוכית שיפארו את החצר שלכם? לפני שאתם רצים לקנות או להשכיר ג'קוזי, ודאו שאתם מבינים במה כרוכה ההתקנה שלו.

אין ספק שג'קוזי בחצר הוא סוג של פינוק אולטימטיבי: בסוף יום עבודה קשה, נכנסים לאמבט החמים, מפעילים את הג'טים ונרגעים עם כוס יין טובה ביד, מוזיקה טובה ואולי איזה נשנוש קטן. 

התקנה של ג'קוזי בחצר היא לא עניין כל כך מסובך, כמו שרבים חושבים, ועבודות אינסטלציה לצורך התקנתו אינן מורכבות או מסובכות. כן, אתם צריכים לדאוג לגישה נוחה למקור מים, אבל ברוב המקרים תוכלו למלא את הג'קוזי שלכם בעזרת צינור הגינה, ולא צריך צנרת מיוחדת. 

מה שכן, במידה ואתם מתקינים על גג הבית, חשוב שתשמרו לכם מספר של איש מקצוע לאיתור נזילות מים, על מנת שתוכלו להבטיח שבעת הצורך יהיה לכם את היכולת למענה מהיר ומקצועי לנזילת מים בין אם סמויה / גלויה, וכך תטפלו בזה במהירות וביעילות, ובכן נזילות מים מהג'קוזי הינם יחסית נדירות, אבל אכן קורות, לכן אנו ממליצים לכם על חברת תרמופלס לאיתור נזילות מים.

במקרה הצורך, תוכלו לרוקן את האמבט ישירות לגינה ולהשתמש במים כדי להשקות את הצמחים, אחרי שהם (המים) טופלו בהתאם. 

מה אתם כן צריכים להכין לקראת התקנה של ג'קוזי?

הדבר הראשון שאתם צריכים לוודא הוא שיש גישה נוחה משער הגינה שלכם לנקודת ההתקנה של הג'קוזי. 

ברוב המקרים זו לא בעיה, ולכל היותר, אם אין מעבר רחב מספיק, אפשר להתקין את הג'קוזי בחצר בעזרת מנוף. 

בשלב השני, יש לקחת בחשבון שתצטרכו חלקת קרקע ישרה – משטח מאוזן – בשטח מתאים. לרוב, גם זו לא תהיה בעיה, אפילו אם אתם גרים על גבעה ברמת גן, למשל: השטח שדרוש לג'קוזי תלוי אמנם בגודלו, אבל מדובר על כמה מטרים מרובעים ספורים ולא יותר, ושטח כזה יש בכל חצר ממוצעת. 

יצירת ביסוס לג'קוזי

אחרי שבחרתם את חלקת החצר המתאימה ביותר מבחינת מיקום ומפנה ואם אתם גרים על אותה גבעה ברמת גן, גם וידאתם שיש לכם נוף יפה מהג'קוזי, עליכם ליישר את הקרקע או להכין בסיס מתאים. 

בארץ נהוגים שני סוגי בסיסים עיקריים: 

בסיס של בטון – משטח מוחלק של בטון, מפולס כך שגובהו אחיד. הבטון הוא משטח מצוין, בגלל שהוא עמיד לאורך שנים ויציב. 

בסיס דק עץ – יש לוודא שהעץ של הדק הוא במצב טוב ושמבנה הדק יכול לשאת את משקל הג'קוזי, כאשר הוא מלא במים. אם דרושים חיזוקים, ניתן לבצע אותם בצורת קורות מתאימות שמתקינים מתחת לדק, במקום ההנחה של האמבט החם.

אופציות נוספות שיכולות לשמש בסיס לדק הן למשל מרצפות בטון או גרנוליט. גם מרצפות מחומר פלסטי או גומי ממוחזר, שאותן ניתן להניח גם על אדמה דחוסה יכולות בהחלט להתאים.

הכנת אספקת חשמל

הג'קוזים שנמכרים בארץ מתאימים למתח של 220 וולט, כאשר אלה שנמכרים להתקנה בחצר הם לרוב בעלי דרישה להספקת חשמל תלת פאזי.

 רצוי מאוד שגם אם יש נקודה קרובה למקום ההתקנה, עדיין תתחברו אליה בצורה מקצועית: החיבורים צריכים להיות תקניים, חייבים להתקין מפסק ביטחון מתאים (דומה לזה של דוד חשמלי) וחשוב מאוד שכל החיבורים יהיו אטומים למים ונגישים בקלות, לטיפול במקרה של תקלה.