אין תענוג יותר גדול מאשר ג'קוזי בחצר הפרטית, אולי אפילו במרפסת או על הגג. ככה או ככה, אתם צריכים להתקין את הריצוף הנכון סביב הג'קוזי כדי למנוע החלקות. כמו כן, הריצוף הנכון גם יאפשר להתמודד היטב עם לחות ומים הניתזים מהג'קוזי, מה שימנע עובש וריקבון של עץ – קראו כאן. 

כמה מילים על ריצוף עץ ואזורים לחים או רטובים 

אם יש לכם ג'קוזי בביתכם, ודאי שאלתם את עצמכם לא פעם את השאלה הבאה: איזה סוג עץ הכי מתאים לבנייה והתקנה סביב אזורים רטובים ולחים? הסיבה ששואלים את השאלה הזאת היא, שריצוף תמיד סופג מים ויש לכך השלכות, אלא אם מדובר בריצוף עמיד למים. בפועל, עצים שאינם מתאימים לאזורים רטובים הינם עצים אשר ירקיבו, יפתחו עובש ועם הזמן – פשוט יתפוררו. בהקשר הזה של הדברים, אנחנו ממליצים להכיר את סוג העץ הבא – עץ האיפאה.

מה הוא עץ איפאה ולמה נחשב עמיד למים?

ישנן כמה וכמה סיבות לכך שסביב ג'קוזי, בניית דק מאיפאה עמיד במים היא האופציה המומלצת ביותר. קודם כל, חשוב לדעת שעץ האיפאה הוא עץ טרופי גבוה מאוד אשר גדל ביערות של מרכז ודרום אמריקה. העץ הזה יכול להגיע לגובה של עד 50 מטרים (!), ובגלל הגובה העצום שלו, יש לו גזע עבה וחזק במיוחד. זו הסיבה לכך שהעץ נחשב כה עמיד וחזק לאורך שנים, כאשר הצפיפות הגבוהה של גזע העץ היא בעצם מה שמונע חדירת מים לתוך העץ. כמו כן, אלו הן 2 סיבות נוספות לכך שהעץ עמיד למים:

  1. שימון טבעי: עץ איפאה מכיל שמן טבעי המגן עליו מפני מים, מה שאומר שהעץ הזה יצריך ממכם פחות תחזוקה ושימון מאשר עצים אחרים. 
  2. תהליך ייבוש: עץ איפאה עובר תהליך ייבוש איטי ומבוקר במפעל, כאשר התהליך הזה הוא מה שמסייע לשמור על תכונות העמידות שלו לאורך שנים.

אילו אופציות נוספות יש? 

מלבד בניית דק מאיפאה עמיד במים, ישנן כמה אופציות נוספות שאתם יכולים לקחת בחשבון. למשל, עצים כמו טיק או במבוק סינטטי יכולים להיות עמידים למים. עם זאת, עצים אלו בדרך כלל יצריכו תחזוקה תדירה יותר מאשר עץ האיפאה. רגע לפני שאתם בוחרים בסוג העץ שיותקן סביב הג'קוזי שלכם, אנחנו ממליצים לעשות איזושהי רשימה של יתרונות וחסרונות. בהקשר הזה של הדברים, החיסרון העיקרי באיפאה הוא המחיר שלו, מכיוון שזהו אחד מסוגי העצים הכי יקרים שיש. 

לסיכום, שימושים של איפאה (כולל דק ג'קוזי) ומחירים

בסופו של דבר, עמידות העץ למים הופכת אותו לפופולרי במיוחד במגוון שימושים שונים. מלבד בניית דק מאיפאה עמיד במים סביב ג'קוזי, עץ איפאה מתאים גם עבור בניית ריהוט גן, חיפויים שונים, פתרונות הצללה כמו פרגולות ועוד. לגבי העלויות של בניית דק מאיפאה עמיד במים סביב ג'קוזי, העלויות בדרך כלל ינועו בין כ-600 – 700 ₪ למ"ר. יש לשים לב, המחירים משתנים בין אנשי המקצוע והחברות השונות, לכן חשוב לערוך השוואת מחירים להתקנת דק איפאה. השוואת המחירים יכולה לחסוך לכם עשרות אחוזים, כך שחשוב לא לוותר על זכותכם הצרכנית לסקר שוק.